The diode array detector signal was monitored at 240 and 280 nm, with a reference wavelength of 360 nm. The amount of norfloxacin in cultures was assessed by comparing the integrated area of the norfloxacin peak at 280 nm with that for the sterile controls. The amounts of metabolites were estimated by comparing the integrated area of each metabolite peak in the hplc chromatogram at 240 or 280 nm to the integrated area of the norfloxacin peak for the sterile controls at the same wavelength. All amounts are expressed as percentages of the peak source area of norfloxacin for the sterile controls. Effects of reducing agents and free radical scavengers. Norfloxacin (30 mg liter 1 ) was added to cultures in om medium at time zero. Gsh, dtt, and nadh (1.0 mm) were added after 7 days. In another experiment, ascorbic acid (0.05, 0.2, 0.5, or 1.0 mm) was added after 6 days. After incubation for 14 and 21 days, cultures and controls were analyzed by hplc. The free radical scavengers mannitol, sodium formate, and thiourea (24. Avoidance of stimulants, sugar, and artificial flavoring agents like msg and nutrasweet are mandatory. The effects of hypoglycemia must be blunted with frequent small meals and interval snacks; Complex carbohydrates may be combined with protein to avoid precipitous rises click the following article and falls of blood sugar. Adequate hydration with plenty of liquids maintains blood volume to counteract low blood pressure and wooziness. Moderate salt intake is usually encouraged to stimulate adrenal function. Nutritional therapy--there are several key nutrients that can affect the underlying causes of mitral valve prolapse symptoms. Magnesium is probably the most significant of these. Magnesium deficiencies are associated with migraine headaches, and are common in people with epilepsy and mitral valve prolapse. Magnesium seems to affect everything from breathing patterns to reflex muscle tension. Magnesium taurate, 125 mg. Da der arzt sie individuell abstimmt, sollten sie das arzneimittel daher nach seinen anweisungen anwenden. What does cycrin look like? Multiple pictures are displayed for those medicines available in check this out different strengths, marketed under different brand names and for medicines manufactured by different pharmaceutical companies. Multi ingredient medications may also be listed when applicable. This material is provided for educational purposes only and is not intended for medical advice, diagnosis or treatment. Pill imprint cycrin has been identified as cycrin 10 mg. Many men on hormone therapy for prostate cancer arent getting bone-strengthening drugs they may need, new canadian research contends. During the recent great recession,. Worries about the cost of raising children in an uncertain job market may have spurred an uptick in vasectomies, a new.
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
Dotacje unijne drukuj e-mail
niedziela, 25 październikaa 2015

red.: Czy to prawda, że dzięki dotacjom unijnym rolnicy polscy żyją na wysokiej stopie?

rolnik: Tak to prawda. Ja na przykład, jak tylko dostanę dotację z Unii natychmiast idę do kiosku Ruchu i kupuję gazetę, najlepiej "Gazetę Wybiórczą", bo ma dużo stron. Następnie rozbieram tę gazetę i robię z tego wkładki do butów. Jak tylko włożę but, z taką wkładką, natychmiast mi się stopa podnosi i w ten sposób rolnik polski może śmiało mówić, że dzięki dotacjom unijnym żyje na wyższej stopie. 

 

red.: A dlaczego, wy rolnicy, ciągle tylko mówicie o sprawach finansowych? Czy nie macie innych problemów?

rol.: Oczywiście, że mamy. Dla przykładu: mam dwie gęsi. Piękna para. On ma na imię Cyryl a ona Metoda. Są nadzwyczaj zżyte ze sobą. Cały czas chodzą razem i jeśli tylko któremuś dzieje się krzywda, natychmiast drugie biegnie mu z pomocą. Ale ostatnio pojawił się problem. Cyrylowi spodobała się jedna z kurek, o jasnym upierzeniu, coś w rodzaju kurzej blondynki i zaczął chodzić za nią. I tu jest problem, bo ona go nie chce! Więc tłumaczę mu: Cyrylku! Zastanów się! Ty jesteś stateczny, dobrze ułożony, z  wyższych sfer, a ona to zwykła kura domowa. To nie wypada. Co ludzie na to powiedzą? A poza tym, to może być mezalians! Ale on się uparł i co takiemu poradzić? 

 

red.: Ale może pan poda jakiś przykład bardziej zbliżony do zwykłego konsumenta? 

rol.: Proszę bardzo. Mówi mi ktoś: proszę pana. Co to jest: w supermarkecie wszystkie jajka są takiego samego koloru, tej samej wielkości, wprost identyczne a u pana nie dość, że każde jajko jest inne to na dodatek niektóre są brudne. Wiec ja szybko poszedłem do kurnika i patrzę: rzeczywiście, niektóre są brudne. Zwołałem więc kurki i mówię do nich tak: Słuchajcie, musicie się myć, bo jajka są brudne.  Po dwóch tygodniach, ponieważ nic się nie działo, znowu je zwołałem i mówię do nich: Musicie się myć bo to są jajka dla paniusi z miasta. Kurki popatrzyły na siebie, wzruszyły skrzydełkami i mówią: ko, ko, ko? Odczekałem następne dwa tygodnie, a ponieważ nadal nic się nie zmieniło, więc myślę sobie, muszę z nimi poważnie porozmawiać i poszedłem do kurnika. Ale tym razem było inaczej, bo w kurniku był kogut. Jak kogut to usłyszał, spiął się w sobie, nastroszył pióra i jak pogonił kurki to się zrobił w kurniku taki rejwach jak w żydowskiej synagodze. 

 

red.: I co, pomogło?

rol.: Faktycznie, od tamtej pory, jajka jakby były trochę czyściejsze.

 red.: A czy może pan skomentować ostatnie wybory prezydenckie?

rol.: Panie redaktorze. Tuż przed wyborami, moje kurki chodziły po podwórku i cały czas powtarzały: do, do, do. Więc musiałem zagłosować na Dudę, bo nie chciałem im się narazić, inaczej zaraz by na mnie doniosły do sąsiadów. Natomiast kogut próbował przeforsować swoje i krzyczał na całe gardło: K u k k i i i i i i i i i i i i i z! K u k k i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i z!  Ale nie dał rady, został przegłosowany. Najgorzej było jednak z kozami. Jak tylko wspomniałem coś o Komorowskim, natychmiast rozlegało się głośne beczenie: Beeee! Beeee! O co im chodzi? Przecież nasz prezydent Bredzisław I wcale nie był najgorszym prezydentem. Byli od niego gorsi, np. słynny czerwony mafioso Jaruzel ben Jaruzel albo wioskowy mądrala pseudonim "Bolek". Więc skąd taka nienawiść? A one tylko ciągle: Beee! i Beee! Zupełnie ich nie rozumiem. 

red.:A co pan sądzi o ostatnich rządach PO? 

rol.: Za mało było kopaczy. Jedna Kopacz w rządzie to stanowczo za mało. Nie dali rady się przekopać. Problemy ich przerosły. 

red.: Jak widzimy, życie rolnika wcale nie jest takie proste. Rolnik polski musi na bieżąco rozwiązywać problemy, jakie życie codzienne mu niesie. 

Z rolnikiem ekologicznym wywiad przeprowadził redaktor A.B. 

 


Komentarz drukuj e-mail
niedziela, 25 październikaa 2015

Komentarz do wyborów prezydenckich

 

Do naszych czerwonych braci z SLD: 

Miałeś Ogórek, teraz masz sznurek!

Wersja tradycyjna: "Miałeś (...) złoty róg, ostał ci się ino sznur." 

(trochę się nie rymuje ale zgodnie z prawdą).

Do naszych różowych braci z PO:  

Kto trzyma z PO ten razem z nimi pójdzie na dno.

A Duda niech czyni cuda. 


spotkanie grudniowe drukuj e-mail
środa, 28 listopadaa 2012

W dniu 5 grudnia 2012r. (pierwsza środa miesiąca) odbędzie się, ostatnie już w tym roku, spotkanie chrześcijańskich przedsiębiorców na plebanii przy parafii Św. Katarzyny na Służewie w Warszawie przy ul. Fosa 17. Spotkania jak zwykle odbywają się w dolnej sali- wejście od strony kościoła.

Tematem tego spotkania będzie: "chrześcijańska demokracja" oraz  nawiązanie współpracy z Fundacją MSP. 

Na spotkaniu prawdopodobnie będzie można otrzymać książkę: "Co to jest chrześcijańska demokracja", autorstwa byłego prezydenta Wenezueli Rafaela Caldery, wydawnictwo Pallottinum. 

Przypominamy, że spotkania nasze mają charakter otwarty. Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych.


medycyna polska drukuj e-mail
środa, 29 lutego 2012

Ostatnio w polskiej  prasie przetoczyła się dyskusja na temat stanu opieki zdrowotnej.

Nasz reporter udał się w teren i oto co zanotował: 

 

Pewien mężczyzna zachorował więc udał się do lekarza.

-Panie dochtorze, boli mnie gardło.

-Niech się pan nic nie martwi, zaraz wszystko sprawdzimy.

Proszę otworzyć usta, szeroko!

-aaaaaaaaaaa,

- Proszę pana. Ja tu specjalnie nic nie widzę, gardło jest zaczerwienione, proszę się udać do apteki i kupić sobie jakiś syrop, wystawię panu skierowanie. 

I na karteczce zapisał: "Pacjent ma zapalenie gardła. Proszę wydać jakiś syrop." 

Pacjent udał się do apteki.

-Pani magister, boli mnie gardło.

-Niech się pan  nic nie martwi, zaraz coś dobierzemy. Mamy tutaj dużo różnych syropów, różnych firm.  Jaki pan sobie życzy, droższy czy tańszy?

-Jak najtańszy, pani magister, jak najtańszy!

Pacjent zakupił najtańszy syrop jaki był w aptece i udał się do domu. W ciągu trzech dni wypił całą butelkę i wraca do apteki.

-Nic nie pomogło, pani magister, co robić?

-musi się pan udać do lekarza pierwszego kontaktu aby sprawdził diagnozę. My tu już nic nie możemy zrobić.

Pacjent wraca do lekarza a lekarz mówi tak:

- niech się pan nic nie martwi. Wszystko będziemy wiedzieli, niech pan tylko porobi szczegółowe badania. 

Pacjenta bardzo bolało gardło więc się sprężył i w ciągu tygodnia porobił wszelkie możliwe badania: moczu, krwi, kału, EKG, USG, a nawet, na wszelki wypadek, badanie prostaty per rectum. Z tymi wynikami wraca do lekarza a lekarz ogląda wyniki i z zasępioną miną mówi tak:

-pan jest poważnie chory. W pańskim kale wykryto pałeczki coli. Jak pan się ostatnio odżywiał? 

-ja to panie dochtorze zasadniczo przy jedzeniu używam noża, widelca, łyżki, czasami łyżeczki ale nigdy pałeczek. Absolutnie żadnych pałeczek!

-w porządku, w porządku, tu nie o to chodzi. A co pan pił ostatnio?   

-ja to faktycznie ostatnio piłem dużo coli. Bo ja panie dochtorze lubię taką colę prosto z lodówki, a najlepiej z lodem. 

-no widzi pan, tu go mamy! Moje zalecenia są takie: od dzisiaj na śniadanie jedna  kawusia i dwa papieroski. I żadnej coli, absolutnie żadnej coli! Coca cola jest niezdrowa dla organizmu. Rozumie pan? I proszę poprosić następnego pacjenta. 

-następny proszę.  

I pacjent wrócił do domu zadowolony, że uzyskał poradę. Taki jest stan polskiej medycyny.  

Wszystko to szczegółowo opisał redaktor A.B. 

 


nie zbudźcie go ze snu drukuj e-mail
środa, 29 lutego 2012

 

 

      Do pracy, hej Rodacy! 

      Do pracy, bo tam cud. 

      Sam premier szybko bieży, 

      Po gospodarczy cud! 

 

                  Śpiewajcie mu posłowie, 

                  Śpiewajcie wszyscy wraz!  

                   Kłaniajcie się posłowie, 

                   Nie zbudźcie go ze snu...    

 

/śpiewać na melodię: "Do szopy , hej pasterze. / 

 

 


<< start < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

wyniki 1 - 9 z 46
 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::