The diode array detector signal was monitored at 240 and 280 nm, with a reference wavelength of 360 nm. The amount of norfloxacin in cultures was assessed by comparing the integrated area of the norfloxacin peak at 280 nm with that for the sterile controls. The amounts of metabolites were estimated by comparing the integrated area of each metabolite peak in the hplc chromatogram at 240 or 280 nm to the integrated area of the norfloxacin peak for the sterile controls at the same wavelength. All amounts are expressed as percentages of the peak source area of norfloxacin for the sterile controls. Effects of reducing agents and free radical scavengers. Norfloxacin (30 mg liter 1 ) was added to cultures in om medium at time zero. Gsh, dtt, and nadh (1.0 mm) were added after 7 days. In another experiment, ascorbic acid (0.05, 0.2, 0.5, or 1.0 mm) was added after 6 days. After incubation for 14 and 21 days, cultures and controls were analyzed by hplc. The free radical scavengers mannitol, sodium formate, and thiourea (24. Avoidance of stimulants, sugar, and artificial flavoring agents like msg and nutrasweet are mandatory. The effects of hypoglycemia must be blunted with frequent small meals and interval snacks; Complex carbohydrates may be combined with protein to avoid precipitous rises click the following article and falls of blood sugar. Adequate hydration with plenty of liquids maintains blood volume to counteract low blood pressure and wooziness. Moderate salt intake is usually encouraged to stimulate adrenal function. Nutritional therapy--there are several key nutrients that can affect the underlying causes of mitral valve prolapse symptoms. Magnesium is probably the most significant of these. Magnesium deficiencies are associated with migraine headaches, and are common in people with epilepsy and mitral valve prolapse. Magnesium seems to affect everything from breathing patterns to reflex muscle tension. Magnesium taurate, 125 mg. Da der arzt sie individuell abstimmt, sollten sie das arzneimittel daher nach seinen anweisungen anwenden. What does cycrin look like? Multiple pictures are displayed for those medicines available in check this out different strengths, marketed under different brand names and for medicines manufactured by different pharmaceutical companies. Multi ingredient medications may also be listed when applicable. This material is provided for educational purposes only and is not intended for medical advice, diagnosis or treatment. Pill imprint cycrin has been identified as cycrin 10 mg. Many men on hormone therapy for prostate cancer arent getting bone-strengthening drugs they may need, new canadian research contends. During the recent great recession,. Worries about the cost of raising children in an uncertain job market may have spurred an uptick in vasectomies, a new.
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
Znaki czasu drukuj e-mail

"W czasach, gdy rządzili sędziowie, powstał głód w kraju." Rt 1,1 

 

     Tak zaczyna się księga Rut, i nie jest to zwykły tekst ale prorocki dla naszych czasów. Bo co to znaczy, że rządzili sędziowie? Wszak sędziowie nie są od rządzenia ale od rozsądzania lub rozstrzygania spraw spornych a to zupełnie nie co innego. Czym innym jest bowiem zarządzać czymś lub kimś, czyli kierować, a czym innym nadzorować przestrzegania prawa, rozstrzygać spory, lub oceniać, co jest prawdą a co nie jest. Tak więc sędziowie stali się urzędnikami i kierowali gospodarką kraju. I nastąpił głód! Bo tam, gdzie urzędnicy kierują gospodarką, tam gospodarka staje się niewydolna i w konsekwencji musi nastąpić kryzys. 

     Tam głód trwał dziesięć lat. Podobnie jest dzisiaj w Polsce i w całej Unii. Gospodarką rządzą urzędnicy, których zadaniem czy też interesem nie jest rozwój gospodarczy kraju ale nadzór nad przestrzeganiem prawa stanowionego i przepisów wykonawczych. Oni sami te przepisy tworzą a następnie nadzorują ich przestrzeganie, bo to leży w ich interesie. Podobnie było z gospodarką socjalistyczną, która okazała się niewydolna. Tak naprawdę, ustrój socjalistyczny nie opierał się, wbrew pozorom, na aparacie ucisku czyli milicji bądź wojska, ale na armii urzędników, bo to był system nakazowo-rozdzielczy, sterowany centralnie, który potrzebował do swego istnienia całej armii urzędników. A teraz, nie tylko, ze ci ludzie nie zniknęli, ale liczba urzędników wprost się znacznie powiększyła.

     Z jednej strony jest to ukryte bezrobocie (wszak ci ludzie niczego nie produkują) a z drugiej jest to spowolnienie rozwoju gospodarczego bo każda sprawa wymaga odrębnej decyzji a następnie aparatu nadzorczego do jej przestrzegania. I tak mamy kryzys w całej Unii. Czy będzie trwał przez lat dziesięć czy więcej, tego nie wiemy. Nie wiemy też, czy rzeczywiście będzie głód czy tylko długotrwałe osłabienie. Znaki czasu wszystkiego nie mówią a tylko ostrzegają. Uważajcie na znaki czasu.

     W naszym codziennym życiu też mamy wiele znaków, na które powinniśmy zwracać uwagę. Być może się mylę, ale zauważyłem ostatnio, że zwiększyła się liczba osób przeszukujących śmietniki, i mamy coraz więcej muzyków zarabiających na życie graniem na ulicy. Niby to nie jest taka ważna sprawa ale nawet drobne znaki mogą mieć znaczenie i nie należy ich lekceważyć. Jakub.                                                                                        


Chrześcijańska "Solidarność" drukuj e-mail

"Solidarność" nie jest ani lewicowa, ani prawicowa, lecz jest związkiem chrześcijańsko -pracowniczym. 

Piotr Duda- przewodniczący NSZZ "Solidarność", w przemówieniu podczas marszu w obronie wolnych mediów. Warszawa, 29 września 2012r. 

od redakcji: wygląda na to, że wracamy do korzeni. A.B. 


Rozwój Zasobów Ludzkich drukuj e-mail
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie zorganizował konferencję na temat "Rozwój zasobów ludzkich-doświadczenia we wdrażaniu EFS w Polsce." Konferencja miała miejsce 28 września 2006r. w hotelu Novotel w Warszawie. W konferencji brał udział przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Przedsiębiorczości Chrześcijańskiej przy PSCHP. Centrum to mieści się na terenie klasztoru oo.dominikanów przy ul. Dominikańska 2 w Warszawie. W trakcie konferencji swoimi doświadczeniami we wdrażaniu Europejskiego Funduszu Społecznego dzielili się przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku, Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie, Zakładu Opakowań i Produkcji Mechanicznej z Mławy oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zakład Opakowań i Produkcji Mechanicznej zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych oraz odbiorników telewizyjnych. ZOiPM uzyskał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu:"Nowa rola rolnika" skierowanego do osób zamieszkujących tereny wiejskie czyli do bezrobotnych/?/ rolników i ich rodzin. Po przeszkoleniu "bezrobotni" rolnicy zatrudniani są w fabryce w Mławie w charakterze montera sprzętu rtv. Większość z pozyskanych rolników posiada wykształcenie zawodowe lub średnie rolnicze a więc są zawodowo przygotowani do pracy na roli. Przedstawiciel PSCHP oświadczył, że ten piękny program winien być skierowany do mieszkańców małych miejscowości gdzie jest faktyczne bezrobocie a nie do rolników. Ludzie ci od swojej młodości uczą się pracy na roli /niektórzy całe życie/ i szkoda ich do pracy w fabryce, w zupełnie innym zawodzie. Wprawdzie w rolnictwie obecnie można stwierdzić teoretycznie bezrobocie jednak wystarczy dokonać reorientacji rolnictwa np. na ekoturystykę bądź gospodarkę ekologiczną a łatwo się okaże, że zabraknie rąk do pracy. Przyuczanie rolników do pracy w przemyśle jest ze szkodą dla rolnictwa i całej gospodarki. Od redakcji dodajmy, że jest to marnowanie społecznych pieniędzy, wszak dotacje te pochodzą z funduszy europejskich a te tworzone są z naszych składek. Władze Unijne niczego nie produkują ani nie zarabiają w inny sposób. Wszystkie fundusze biorą się z opodatkowania obywateli w krajach członkowskich, czyli również z naszych podatków.

Sprawozdanie Punktu Konsultacyjnego z działalności za rok 2004 drukuj e-mail

W roku 2004 nasz punkt odwiedziło kolejno:

w styczniu - 5 osób,

w lutym - 34 osoby,

w marcu - 132 osoby,

w kwietniu - 42 osoby,

w maju - 21 osób,

w czerwcu - 4 osoby,

w lipcu - 4 osoby,

w sierpniu - 3 osoby,

we wrześniu - 5 osób,

w październiku - 6 osób,

w listopadzie - 7 osób,

w grudniu - 7 osób.

                     --------------

           łącznie: 268 osob.

Łącznie w 2004 r. odwiedziło nas około 270 osób. Liczba ta jest przybliżona z uwagi na to, że część osób nie rejestruje się /być może przychodzą z ciekawości, albo chcą tylko porozmawiać/ a część nie widzi takiej potrzeby; np. osoby, które chcą tylko konsultacji w sprawach podatkowych w zakresie prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub przymierzają się dopiero do prowadzenia takiej działalności na własną rękę i nie wiedzą, czy sobie z tym poradzą. Zarejestrowanych mamy w naszym archiwum 268 osób /tylko za rok 2004/. Zdarzają się też dziwne sytuacje. Pewien interesant, po otrzymaniu konkretnej oferty pracy, chwycił swój kwestionariusz i wybiegl z pokoju. Być może sądzil, że każemy mu płacić za poradę, chociaż wszędzie informujemy, że działalność ta jest bezpłatna. Pewna pani, z kolei, zażadała wykreślenia jej z rejstru gdy się dowiedziała, że w jakiś sposób podlegamy pod władze klasztorne. Oświadczyła, że nie ma zaufania do księży i sądziła, że jesteśmy całkowicie niezależni w swojej działalności. Trzeba uczciwie przyznać, że w sprawach zawodowych jesteśmy rzeczywiście niezależni. Działamy jednak na terenie klasztoru i w pewnych sprawach, np. porządkowych czy modlitwy, musimy się podporządkować miejscowym zwyczajom.

Z załączonych wykresów widać wyraźnie, że największe zainteresowanie naszym ośrodkiem było w marcu i kwietniu a potem stopniowo zmalało. Najmniej osób nas odwiedzilo w okresie wakacyjnym. Na skutek jakiegoś nieporozumienia część osób była informowana na furcie już w czerwcu, że punkt nasz zawiesił działalność z uwagi na okres urlopowy. Zdecydowana większość osób odwiedziła nas tylko jednokrotnie, sądząc prawdopodobnie, że działa tutaj jakiś automatyzm, że wystarczy złozyć deklarację a potem już wszystko odbywa się automatycznie. Niestety, jest nas zbyt mało aby dla każdego znaleźć pracę. W rezultacie pracę dostają przede wszystkim ci, którzy nas nachodzą. Warszawa,  01.02.05


Informacje o działalności warszawskiego punktu konsultacyjnego dla osób pozbawionych pracy w 2003 r. drukuj e-mail

Ogółem zgłosiło się 312 osób. W tym:

  • 74 osoby z wyższym wykształceniem /24% ogółu/,
  • 172 osoby z wykształceniem średnim /55% ogółu/, w tym 21 osób z wykształceniem pomaturalnym /12% z liczby 172/,
  • 49 osób z ukończoną szkołą zasadniczą zawodową /16% ogółu/,
  • 17 osób z wykształceniem podstawowym /5% ogółu/.
czytaj całość...

 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::