The diode array detector signal was monitored at 240 and 280 nm, with a reference wavelength of 360 nm. The amount of norfloxacin in cultures was assessed by comparing the integrated area of the norfloxacin peak at 280 nm with that for the sterile controls. The amounts of metabolites were estimated by comparing the integrated area of each metabolite peak in the hplc chromatogram at 240 or 280 nm to the integrated area of the norfloxacin peak for the sterile controls at the same wavelength. All amounts are expressed as percentages of the peak source area of norfloxacin for the sterile controls. Effects of reducing agents and free radical scavengers. Norfloxacin (30 mg liter 1 ) was added to cultures in om medium at time zero. Gsh, dtt, and nadh (1.0 mm) were added after 7 days. In another experiment, ascorbic acid (0.05, 0.2, 0.5, or 1.0 mm) was added after 6 days. After incubation for 14 and 21 days, cultures and controls were analyzed by hplc. The free radical scavengers mannitol, sodium formate, and thiourea (24. Avoidance of stimulants, sugar, and artificial flavoring agents like msg and nutrasweet are mandatory. The effects of hypoglycemia must be blunted with frequent small meals and interval snacks; Complex carbohydrates may be combined with protein to avoid precipitous rises click the following article and falls of blood sugar. Adequate hydration with plenty of liquids maintains blood volume to counteract low blood pressure and wooziness. Moderate salt intake is usually encouraged to stimulate adrenal function. Nutritional therapy--there are several key nutrients that can affect the underlying causes of mitral valve prolapse symptoms. Magnesium is probably the most significant of these. Magnesium deficiencies are associated with migraine headaches, and are common in people with epilepsy and mitral valve prolapse. Magnesium seems to affect everything from breathing patterns to reflex muscle tension. Magnesium taurate, 125 mg. Da der arzt sie individuell abstimmt, sollten sie das arzneimittel daher nach seinen anweisungen anwenden. What does cycrin look like? Multiple pictures are displayed for those medicines available in check this out different strengths, marketed under different brand names and for medicines manufactured by different pharmaceutical companies. Multi ingredient medications may also be listed when applicable. This material is provided for educational purposes only and is not intended for medical advice, diagnosis or treatment. Pill imprint cycrin has been identified as cycrin 10 mg. Many men on hormone therapy for prostate cancer arent getting bone-strengthening drugs they may need, new canadian research contends. During the recent great recession,. Worries about the cost of raising children in an uncertain job market may have spurred an uptick in vasectomies, a new.
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
Dominikanie Służew - jarmark 2012 drukuj e-mail

Do Braci Dominikańskiej.

/list otwarty w sprawie jarmarku św. Dominika, maj 2012/ 

 

 Zbudź się, o śpiący,

i powstań z martwych, 

a zajaśnieje ci Chrystus.  /Ef 5,14/    

 

 

Wielebni Ojcowie i Bracia!  

 

     Tegoroczny jarmark był wielkim wydarzeniem a jego echo znalazło swój wyraz w lokalnej prasie /patrz Passa z 30 maja, na str. 16/.  Na jarmark waliły tłumy a oprawa muzyczna była znakomita. Furorę zrobił wprost zespół klerycki z sympatycznym przebojem "pe pe dominikanie".

    Jednakże występ młodzieży dominikańskiej przyćmił zespół muzyków kubańskich z rozebranymi tancerkami. Czy były półnagie czy tylko ćwierćnagie trudno było mi dojrzeć bo akurat od mojej strony stał gęsty tłum mężczyzn. Na zdjęciu zamieszczonym w Passie widać, że tancerka jest mocno rozebrana. Na usprawiedliwienie tancerek muszę przyznać, że były zgrabne i było ciepło a poza tym dodatkowo miały ogromne pióropusze na głowach i w okolicy tylnej części ciała, wiec nie można powiedzieć, że były całkiem nagie. 

     Nie można być pewnym o czym właściwie śpiewali, bo kto na osiedlu zna dobrze język hiszpański, jednakże z ruchów wykonywanych przez tancerki można się było domyśleć co siedzi w głowach naszych ciemnoskórych braci i co jest dla nich najistotniejsze w życiu. 

     Może niepotrzebnie się czepiam, wszak najważniejsze, że sponsorzy dali pieniądze na ten występ a to się przecież liczy. Jeśli znowu dadzą a może jeszcze coś zostało to można ich poprosić żeby grali na stopniach przed wejściem do kościoła w a wtedy znacznie zwiększy się frekwencja na mszy niedzielnej. Są też inne metody: można na przykład rozdawać wódkę przed ołtarzem a wtedy frekwencja będzie gwarantowana. Wszak nasi starsi bracia w wierze, po sobotnim nabożeństwie w synagodze, częstują wódką /oczywiście koszerną!/ i nikt z tego nie robi problemu. Czy Pan Bóg zabrania picia wódki po nabożeństwie? Proponuję jednak nie zapraszać naszych przemiłych Kubańczyków na sumę bo nasze moherowe babcie mogą nie zdzierżyć i rozszarpią proboszcza na strzępy. Lepiej ich zaprosić na mszę  młodzieżową. Młodzież jest zdecydowanie bardziej tolerancyjna. A najlepiej żeby grali i śpiewali na mszy wieczornej, już po zmroku. Może nikt nie zauważy?

     Pewnie nikt nie uzgadniał z proboszczem składu ani programu tych wystąpień, bo i po co? Jesteśmy wszak od dawna zdecydowanymi Europejczykami i zasady tolerancji są dla nas niezwykle istotne. Nie można też mieć pretensji do pani dyrektor Służewskiego Domu Kultury, z którą współpraca parafii układa się ostatnio znakomicie, przecież jest osobą niewierzącą i ma prawo inaczej patrzeć na rzeczywistość, która nas otacza.

czytaj całość...

Nadchodzą czasy Szawła. drukuj e-mail
Walka z krzyżem to wywołane i zaplanowane działanie, w określonym antychrześcijańskim celu. Niepokojem jest to, że tam, gdzie zaczyna się walka z krzyżem, to jest już początek końca. Boję się tego, co będzie potem, po zwalczonym krzyżu na polskiej ziemi. Ale Prymas Tysiąclecia mówił: To nie krzyż się chwieje, to świat się chwieje. Krzyż będzie stał i z wyżyn Watykanu będzie panował "urbi et orbi". Nie mam wątpliwości, że świat ten ostatecznie będzie Chrystusowy, a On z krzyża pociągnie wszystkich ku sobie. Kiedy i jak to się stanie  i co będzie z Polska? Nie wiem. Przychodzą czasy Szawła.   Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, Nasz Dziennik, 12-13 maja 2012r. 

II Krucjata Modlitwy w intencji Ojczyzny drukuj e-mail

czerwiec 2012- za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki prosimy za młodzież polską, aby trwała przy wartościach chrześcijańskich i patriotycznych.

lipiec 2012- Aby okres wakacji stał się czasem spotkania z Bogiem Stwórcą w stworzeniu.

sierpień 2012- za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszko i bł. Jana Pawła II prosimy o pomyślność dla naszej Ojczyzny, aby zapanowała w niej sprawiedliwość oraz szacunek dla człowieka.

 

wrzesień 2012-  Aby władze oświatowe w swych programach dbały zarówno o jakość wykształcenia uczniów, jak i o ich wychowanie w duchu szacunku dla naszej tożsamości narodowej i tradycji chrześcijańskiej.

październik2012 - Aby rozpoczynający się Rok Wiary przyczynił się u katolików  w Polsce do jej pogłębienia i dawania o niej świadectwa w życiu publicznym. 

listopad 2012- O nowy zapał ewangelizacyjny wśród członków ruchów katolickich. 

 

grudzień 2012 - Niech Święta Rodzina będzie wzorem i wsparciem dla polskich rodzin.

 

styczeń 2013 - Aby Nowa Ewangelizacja obejmowała zarówno ewangelizację serca               człowieka, jak również kulturę oraz życie społeczne w Polsce.

 

luty 2013 - za kapłanów i osoby konsekrowane o większy zapał i gorliwość w pełnieniu powierzonej im misji Kościoła.  

 

marzec 2013 - Aby czas Wielkiego Postu zaowocował głębszym nawróceniem do Boga oraz pojednaniem w rodzinie i w życiu społecznym. 

 

kwiecień 2013 -  Aby w pracę charytatywna prowadzona przez Kościół włączało się coraz więcej wolontariuszy.,  

ORRK 


Krzyż przeszkadza drukuj e-mail

    Dziś ten krzyż przeszkadza w wielu miejscach.

      Za słaba była reakcja Kościoła na historię z krzyżem, która działa się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

     To był moment,  w którym jawne się stało, że idee nowej komuny idą do  ataku. Oni tutaj absolutnie się odkryli. Wtedy trzeba było to dostrzec i powiedzieć: "Panowie, komuna jeszcze raz? Temu mówimy stanowcze nie".

     To był ten moment, w którym jawne się stało, że idee nowej komuny idą, nabierają rozpędu.

Teraz krzyż nie pasuje już w Sejmie, a niedługo może w szkole czy w sali szpitalnej ...

 

/ JEm.ks.kard.Stanisław Nagy w Nasz Dziennik, 24-25 marca 2012/


Odłączyć krzyż drukuj e-mail

 Postulat, aby odłączyć krzyż od polityki, 

oznacza, aby odłączyć politykę od krzyża, 

od Chrystusa, od prawdy i dobra, czyli

poddać ja kłamcom i złoczyńcom.  

 ks. Stanisław Małkowski  


<< start < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

wyniki 1 - 9 z 25
 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::