kinderschutz software für android Cell phone tracker app for iphone 6s How to spy on my wife's iphone 6 Plus Android spionage unterbinden Alle apps Die Spy mobile Iphone tracking app secret Iphone Spy phone Spy app for iphone 6 without jailbreaking Windows mobile Kindersicherung internet win vista Telekom Mobile spy app for android free Ipad 4 apps kostenlos ohne jailbreak here Spybubble iphone ios 5 visit web page Free iphone source Android spy apps download Spy software for windows vista phone Handy Flight tracker app best Kindersicherung software Iphone spy Iphone 6 Plus spyware free trial click Spy cam Iphone spy
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
Chrześcijańscy przedsiębiorcy ostrzegają!!! drukuj e-mail
Statut Polskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców zawiera zapis, że celem PSCHP jest m.in.: “prowadzenie działalności na rzecz ochrony środowiska”. Tak więc, wbrew pozorom, jesteśmy nie tylko stowarzyszeniem gospodarczym czy zawodowym, ale zajmujemy się również ochroną środowiska. Dodatkowo, z racji prowadzonej działalności gospodarczej, czujemy się w swoim sumieniu szczególnie odpowiedzialni za środowisko, w którym przyszło nam żyć i pracować. W chwili obecnej pragniemy zwrócić uwagę społeczeństwa na pewien szczególny problem. W Polsce na skalę masową stosowany jest środek chwastobójczy /herbicyd/ -”randap”/Roundup/. Stosują go zarówno rolnicy jak i administratorzy zieleni miejskiej. Stosowany jest również do odchwaszczania przydomowych ogródków. Jest bardzo wygodnym i skutecznym środkiem. Jeśli między chodnikiem a trawnikiem widać pas wypalonej trawy to znaczy, że zastosowano “randap”. Aliści nic nie ma za darmo. Dotarliśmy właśnie do materiałów wskazujących, że jest to środek niezwykle szkodliwy zarówno dla ludzi jak i otaczającego nas środowiska. Według opinii naszych ekspertów powinno się natychmiast zakazać stosowania tego środka, co będzie niezwykle trudne z uwagi na spodziewany sprzeciw producentów i dystrybutorów “randapu”, wszak oni wszyscy z tego “żyją”! Ponadto wśród rolników panuje powszechnie przekonanie, że wystarczy zastosować “randap” aby na kilka lat mieć spokój z takimi uciążliwymi chwastami jak perz! Nasze obawy nie są wynikiem przeczulenia wobec stosowania chemii ale wynikają z doniesień prasy specjalistycznej popartej wynikami badań naukowych. Poniżej cytujemy informacje na ten temat, do jakich udało nam się dotrzeć.

W miesięczniku naukowym Environmental Heath Perspectives (Perspektywy Zdrowia Środowiskowego a może raczej: Środowiskowe Perspektywy Zdrowia?), dostępnym również w internecie, w tomie 113, nr. 6, z czerwca 2005 roku ukazał się artykuł relacjonujący wyniki badań naukowych prof. G.E. Seraliniego w Laboratorium Biochemii i Biologii Molekularnej na Uniwersytecie w Caen we Francji, dotyczących oddziaływania substancji aktywnej glyfosatu i herbicydu Roundupu na komórki łożyska i aromatazę.

Roundup jest herbicydem opartym na glyfosacie - środku aktywnym stosowanym na całym świecie, włącznie z ochroną roślin transgenicznych, które zaprojektowano jako tolerujące Roundup. W efekcie, pozostałości Roundupu mogą wnikać do łańcucha żywnościowego.Rejestruje się również zanieczyszczenie rzek glyfosatem. Niektórzy pracownicy rolnictwa stosujący glyfosat mieli już problemy z płodnością (ciążą), ale mechanizm jego działania na ssaki jest kwestionowany. Badania prof. Seraliniego wykazały, że glyfosat jest toksyczny dla komórek ludzkiego łożyska w ciągu 18 godzin w stężeniach niższych niż używane w rolnictwie, a efekt wzrasta wraz ze stężeniem i w obecności środków pomocniczych.

Nieoczekiwanie, Roundup jest zawsze bardziej toksyczny niż jego aktywna substancja – glyfosat. Przetestowano również wpływ glyfosatu i Roundupu w niższych nietoksycznych stężeniach na aromatazę, enzym odpowiedzialny za syntezę estrogenu i stwierdzono, że herbicyd oparty na glyfosacie niszczy aktywność aromatazy. Endokrynogenny i toksyczny efekt Roundupu, nie tylko glyfosatu, może być obserwowany u ssaków. Przypuszcza się, że obecność środków pomocniczych (adjuwantów) zwiększa dostępność biologiczną glyfosatu i/lub jego bioakumulację.

Organic Consumer Association (Stowarzyszenie Organicznych Konsumentów) w swoim komentarzu zwraca uwagę, że Roundup jest jednym z najczęściej stosowanych herbicydów na świecie i najczęściej stosowanym do ochrony roślin, transgenicznej żywności i pasz. To znacznie zwiększa jego obecność w łańcuchu żywnościowym. Jeśli komórki łożyska są bardzo wrażliwe na Roundup w stężeniach dużo niższych niż stosowanych w rolnictwie , to może wyjaśniać powody utraty płodów i przedwczesnych porodów u farmerów w USA. Ponieważ w stężeniach poniżej poziomów toksycznych stwierdzono wpływ Roundupu na syntezę hormonów płciowych, można zaklasyfikować ten herbicyd do potencjalnie niszczących układ endokrynologiczny człowieka.

Na podstawie EurekAlert Dodatkowo badania dr hab. R. Relyea z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Pittsburgu, opublikowane w czasopiśmie Ecological Applications (Ekologiczne Zastosowania) w kwietniu 2005 roku, wykazały, że Roundup, drugi w kolejności najczęściej stosowanych w USA herbicydów, jest bardzo śmiercionośny dla płazów i ma dużo szersze oddziaływanie niż przypuszczano, co może wyjaśniać powód globalnego spadku ilości płazów w środowisku. Relyea odkrył, że Roundup spowodował 70 procentowy spadek różnorodności biologicznej płazów i 86 procentowy spadek całkowitej masy kijanek. Badania wykonane zostały w Laboratorium Ekologii Uniwersytetu w Pittsburgu.

Inż. Andrzej Bogusławski- przewodniczący Warszawskiego Koła PSCHP, posiadacz własnego gospodarstwa ekologicznego na Mazowszu

 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::