The diode array detector signal was monitored at 240 and 280 nm, with a reference wavelength of 360 nm. The amount of norfloxacin in cultures was assessed by comparing the integrated area of the norfloxacin peak at 280 nm with that for the sterile controls. The amounts of metabolites were estimated by comparing the integrated area of each metabolite peak in the hplc chromatogram at 240 or 280 nm to the integrated area of the norfloxacin peak for the sterile controls at the same wavelength. All amounts are expressed as percentages of the peak source area of norfloxacin for the sterile controls. Effects of reducing agents and free radical scavengers. Norfloxacin (30 mg liter 1 ) was added to cultures in om medium at time zero. Gsh, dtt, and nadh (1.0 mm) were added after 7 days. In another experiment, ascorbic acid (0.05, 0.2, 0.5, or 1.0 mm) was added after 6 days. After incubation for 14 and 21 days, cultures and controls were analyzed by hplc. The free radical scavengers mannitol, sodium formate, and thiourea (24. Avoidance of stimulants, sugar, and artificial flavoring agents like msg and nutrasweet are mandatory. The effects of hypoglycemia must be blunted with frequent small meals and interval snacks; Complex carbohydrates may be combined with protein to avoid precipitous rises click the following article and falls of blood sugar. Adequate hydration with plenty of liquids maintains blood volume to counteract low blood pressure and wooziness. Moderate salt intake is usually encouraged to stimulate adrenal function. Nutritional therapy--there are several key nutrients that can affect the underlying causes of mitral valve prolapse symptoms. Magnesium is probably the most significant of these. Magnesium deficiencies are associated with migraine headaches, and are common in people with epilepsy and mitral valve prolapse. Magnesium seems to affect everything from breathing patterns to reflex muscle tension. Magnesium taurate, 125 mg. Da der arzt sie individuell abstimmt, sollten sie das arzneimittel daher nach seinen anweisungen anwenden. What does cycrin look like? Multiple pictures are displayed for those medicines available in check this out different strengths, marketed under different brand names and for medicines manufactured by different pharmaceutical companies. Multi ingredient medications may also be listed when applicable. This material is provided for educational purposes only and is not intended for medical advice, diagnosis or treatment. Pill imprint cycrin has been identified as cycrin 10 mg. Many men on hormone therapy for prostate cancer arent getting bone-strengthening drugs they may need, new canadian research contends. During the recent great recession,. Worries about the cost of raising children in an uncertain job market may have spurred an uptick in vasectomies, a new.
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
Znaki czasu

"W czasach, gdy rządzili sędziowie, powstał głód w kraju." Rt 1,1 

 

     Tak zaczyna się księga Rut, i nie jest to zwykły tekst ale prorocki dla naszych czasów. Bo co to znaczy, że rządzili sędziowie? Wszak sędziowie nie są od rządzenia ale od rozsądzania lub rozstrzygania spraw spornych a to zupełnie nie co innego. Czym innym jest bowiem zarządzać czymś lub kimś, czyli kierować, a czym innym nadzorować przestrzegania prawa, rozstrzygać spory, lub oceniać, co jest prawdą a co nie jest. Tak więc sędziowie stali się urzędnikami i kierowali gospodarką kraju. I nastąpił głód! Bo tam, gdzie urzędnicy kierują gospodarką, tam gospodarka staje się niewydolna i w konsekwencji musi nastąpić kryzys. 

     Tam głód trwał dziesięć lat. Podobnie jest dzisiaj w Polsce i w całej Unii. Gospodarką rządzą urzędnicy, których zadaniem czy też interesem nie jest rozwój gospodarczy kraju ale nadzór nad przestrzeganiem prawa stanowionego i przepisów wykonawczych. Oni sami te przepisy tworzą a następnie nadzorują ich przestrzeganie, bo to leży w ich interesie. Podobnie było z gospodarką socjalistyczną, która okazała się niewydolna. Tak naprawdę, ustrój socjalistyczny nie opierał się, wbrew pozorom, na aparacie ucisku czyli milicji bądź wojska, ale na armii urzędników, bo to był system nakazowo-rozdzielczy, sterowany centralnie, który potrzebował do swego istnienia całej armii urzędników. A teraz, nie tylko, ze ci ludzie nie zniknęli, ale liczba urzędników wprost się znacznie powiększyła.

     Z jednej strony jest to ukryte bezrobocie (wszak ci ludzie niczego nie produkują) a z drugiej jest to spowolnienie rozwoju gospodarczego bo każda sprawa wymaga odrębnej decyzji a następnie aparatu nadzorczego do jej przestrzegania. I tak mamy kryzys w całej Unii. Czy będzie trwał przez lat dziesięć czy więcej, tego nie wiemy. Nie wiemy też, czy rzeczywiście będzie głód czy tylko długotrwałe osłabienie. Znaki czasu wszystkiego nie mówią a tylko ostrzegają. Uważajcie na znaki czasu.

     W naszym codziennym życiu też mamy wiele znaków, na które powinniśmy zwracać uwagę. Być może się mylę, ale zauważyłem ostatnio, że zwiększyła się liczba osób przeszukujących śmietniki, i mamy coraz więcej muzyków zarabiających na życie graniem na ulicy. Niby to nie jest taka ważna sprawa ale nawet drobne znaki mogą mieć znaczenie i nie należy ich lekceważyć. Jakub.                                                                                        


Nasze spotkania

"Nakłoń me serce do Twoich napomnień, 

a nie do zysku." Ps.119,36

 

"Człowiek, co w dostatku żyje, ale się nie zastanawia, przyrównany jest do bydląt, które giną." Ps.49,21  

 

Spotkania Warszawskiego Koła Chrześcijańskich Przedsiębiorców odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca (oprócz okresu wakacyjnego) na plebanii przy Parafii św. Katarzyny w Warszawie, przy ul. Fosa 17. Spotkania rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00 w kościele a potem przechodzimy do dolnej sali na plebanii (wejście od strony kościoła po schodkach w dół) gdzie rozpoczynamy właściwe spotkanie ok. godz. 19.00.       Na nasze spotkania zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą jakąkolwiek działalność gospodarczą. Aliści, aby wziąć udział w spotkaniu, nie trzeba mieć zarejestrowanej żadnej działalności gospodarczej, albowiem spotkania nasze mają charakter  otwarty i  może na nie przyjść każdy zainteresowany (i nie trzeba się nigdzie zapisywać). Nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat! Natomiast osoby, które będą chciały wesprzeć finansowo nasze Stowarzyszenie (chociażby na pokrycie kosztów działalności) mogą złożyć ofiarę w dowolnym czasie.

 Serdecznie zapraszamy. 

Andrzej Bogusławski  


Dialog z islamem

Było to w niedzielę 30 sierpnia. W Kolbuszowej do autobusu jadącego do Warszawy wsiadły dwie pasażerki. Uwagę ich zwrócił arab siedzący przy oknie. Zajęły  sąsiednie wolne miejsca.  Arab nie odzywał się przez całą drogę a nawet nie wysiadał na żadnym przystanku aż do Warszawy. W pewnym momencie, na trasie gdzieś między Tarnobrzegiem a Opatowem wyjął małą kamerkę i filmował jakieś obiekty przemysłowe, które pojawiły się przed oknami, przy czym jednocześnie udawał, że nie patrzy w okno. Cały czas patrzył przed siebie a tylko kamerkę skierował przez okno w kierunku mijanych obiektów a potem spokojnie schował aparat i do końca podroży już go nie wyjmował.  W Warszawie wysiadł na lotnisku i zniknął.  Wbrew pozorom jesteśmy w stanie wojny i mógł to być jakiś terrorysta lub współpracownik, który robił rozpoznanie. Czy warto w tej sytuacji prowadzić jakikolwiek dialog z muzułmanami? Oczywiście warto dialogować w każdych warunkach, jednak środki dialogu muszą być dobrane w zależności od sytuacji i od tego, z kim ten dialog prowadzimy. Trzeba pamiętać o tym, że i wśród muzułmanów są ludzie dobrej woli a chrześcijanie nie mają monopolu na dobro. Inaczej prowadzi się dialog z tymi , którzy na dobre słowo odpowiadają dobrem a inaczej z tymi, którym zależy tylko na naszej śmierci. Mamy w historii wiele przykładów jak postępować w takiej sytuacji.  Kiedy muzułmanie tureccy przybyli pod Wiedeń aby porozmawiać z europejczykami wtedy padł blady strach na całą ówczesną Europę i proszono naszego króla o pomoc. Król Jan Sobieski wiedział jak dialogować z Turkami i dał nam przykład. Od tamtej pory Turcy darzyli wielkim szacunkiem nie tylko naszego króla ale i cały naród Lechistanu. W Warszawie  na Starym Mieście mamy pomnik króla Zygmunta. Król w jednym ręku trzyma miecz a w drugim krzyż. Król Zygmunt dobrze wiedział komu pokazać miecz a komu krzyż.   A.B. 


PRZESTROGA

Droga Haniu!

     Wiem, że jesteś bardzo zapracowana i na nic nie masz czasu, bo prowadzisz firmę. I ja to rozumiem i podziwiam, ale kiedy już staniesz u niebios bram to Św. Piotr Cię zapyta: a co zrobiłaś dla Pana Boga? Wtedy odpowiesz tak: Święty Piotrze, ja byłam bardzo zapracowana i nie miałam na nic czasu bo robiłam biznes. Wtedy Św. Piotr uśmiechnie się i powie: dobrze się składa bo właśnie uruchomiliśmy nowy oddział w czyśćcu, dla tych, co nie mieli czasu. Pójdź za mną.

     I być może, aż po nieskończoność, będziesz w jednej celi z biznesmenem Janem Kulczykiem (on też nie miał czasu dla Pana Boga bo robił biznes). Czyż to nie wspaniała przyszłość?. 

Andrzej


OFERTA DLA PRACODAWCÓW

 

     Co jest dla Ciebie ważne? Rodzina, dom, życie, Pan Bóg. Szukasz świątecznego prezentu dla swoich pracowników? To jest oferta dla Ciebie i Twojej firmy. Zamów roczną prenumeratę miesięcznika "Tak Rodzinie", "Anioła Stróża", "Różańca" i promuj wartości rodzinne w swojej firmie.

Koszt prenumeraty dla jednego pracownika:

"Tak Rodzinie" - 52,00 zł.,

"Anioła stróża" -54,50 zł.,

"Różańca" - 60,30 zł..

Proponujemy specjalny (10%) rabat dla firm.

Przy prenumeracie większej liczby egzemplarzy (od 10 szt.) rabat 15%. Istnieje możliwość indywidualnych negocjacji.

Kontakt:

tel.: (22) 6735839,

       (22) 6734693,

UWAGA! Wszyscy, którzy zamówią prenumeratę "Tak Rodzinie", "Anioła Stróża", i "Różańca" na 2016 rok do końca grudnia, wezmą udział w losowaniu nagród (losowanie odbędzie się 8 stycznia 2016 roku).

s.Maria 

Redakcja "Tak Rodzinie"

ul. L.Żeligowskiego 16/20

 04-476 Warszawa

tel.: 22 6735096

       500 412 513 

www.takrodzinie.pl

polub nas na fb! 

Wpłaty na prenumeratę z dopiskiem: prenumerata dla firm, proszę dokonać na nasze konta:

24 1140 1010 0000 3728 0500 1001 (PLN),

61 1140 1010 0000 3728 0500 1014 (USD),

12 1140 1010 0000 3728 0500 1023 (EUR),

 


<< start < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

wyniki 1 - 5 z 16
 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::