The diode array detector signal was monitored at 240 and 280 nm, with a reference wavelength of 360 nm. The amount of norfloxacin in cultures was assessed by comparing the integrated area of the norfloxacin peak at 280 nm with that for the sterile controls. The amounts of metabolites were estimated by comparing the integrated area of each metabolite peak in the hplc chromatogram at 240 or 280 nm to the integrated area of the norfloxacin peak for the sterile controls at the same wavelength. All amounts are expressed as percentages of the peak source area of norfloxacin for the sterile controls. Effects of reducing agents and free radical scavengers. Norfloxacin (30 mg liter 1 ) was added to cultures in om medium at time zero. Gsh, dtt, and nadh (1.0 mm) were added after 7 days. In another experiment, ascorbic acid (0.05, 0.2, 0.5, or 1.0 mm) was added after 6 days. After incubation for 14 and 21 days, cultures and controls were analyzed by hplc. The free radical scavengers mannitol, sodium formate, and thiourea (24. Avoidance of stimulants, sugar, and artificial flavoring agents like msg and nutrasweet are mandatory. The effects of hypoglycemia must be blunted with frequent small meals and interval snacks; Complex carbohydrates may be combined with protein to avoid precipitous rises click the following article and falls of blood sugar. Adequate hydration with plenty of liquids maintains blood volume to counteract low blood pressure and wooziness. Moderate salt intake is usually encouraged to stimulate adrenal function. Nutritional therapy--there are several key nutrients that can affect the underlying causes of mitral valve prolapse symptoms. Magnesium is probably the most significant of these. Magnesium deficiencies are associated with migraine headaches, and are common in people with epilepsy and mitral valve prolapse. Magnesium seems to affect everything from breathing patterns to reflex muscle tension. Magnesium taurate, 125 mg. Da der arzt sie individuell abstimmt, sollten sie das arzneimittel daher nach seinen anweisungen anwenden. What does cycrin look like? Multiple pictures are displayed for those medicines available in check this out different strengths, marketed under different brand names and for medicines manufactured by different pharmaceutical companies. Multi ingredient medications may also be listed when applicable. This material is provided for educational purposes only and is not intended for medical advice, diagnosis or treatment. Pill imprint cycrin has been identified as cycrin 10 mg. Many men on hormone therapy for prostate cancer arent getting bone-strengthening drugs they may need, new canadian research contends. During the recent great recession,. Worries about the cost of raising children in an uncertain job market may have spurred an uptick in vasectomies, a new.
 
   
     
  księga chrześcijan-przesiębiorców   wyszukiwanie   [zgłoś się do księgi]  
  bezrobocie   ekologia   modlitwa   ogłoszenia   Orkiestra   przedsiębiorczość   represjonowani  
  start   ogólnie   aktualności   statut   nasze projekty   wnioski do władz   kontakt   [napisz do nas]  
       
 

Bydgoszcz

Kraków

Tarnów

Warszawa

 
 


Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta?
Załóż konto.

 
 

cytaty

inne strony

redakcja

 
KURS BIBLIJNY

ks.prof.dr.hab.Zbigniew Marek SJ  

 Akademia IGNATIANUM w Krakowie

 ul. Zaskale 1

30-250 Kraków

tel.: 12-4287883

e-mail:                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                         Szanowni Państwo!

      Chciałbym po raz kolejny serdecznie podziękować za pomoc, jakiej mi udzielacie przy organizacji Korespondencyjnego Kursu Biblijnego przez informowanie o organizowanym i prowadzonym w Akademii Ignatianum Korespondencyjnym Kursie Biblijnym. Zwracam się ponownie do Państwa z prośbą o zamieszczenie w dogodnym terminie na łamach Waszego Pisma załączonej informacji o kursie.

    Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa w Państwa pracy. Za okazaną życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać!

    Z wyrazami szacunku: Z.Marek S.j.

Kraków,25.10.2015r.

 

czytaj całość...

Dwa w jednym

Czyli o pożytku z czytania codziennej prasy.

 

     Czy można mieć podwójny pożytek z czytania gazet? Ja twierdzę, że można. Weźmy dla przykładu taki poczytny dziennik jak "Trybuna Wyborcza". Normalnie nie jestem w stanie tego czytać, bo trzy czwarte zawartości to typowa komunistyczna propaganda prorządowa, zupełnie jak "Trybuna Ludu" w czasach PRL (teraz, po ostatnich wyborach, to będzie permanentnie propaganda antyrządowa!). Więc daję to do czytania królikowi Marcysiowi, który mieszka u mnie w przedpokoju, żeby mu się nie nudziło, jak idzie do ubikacji. Marcyś to bardzo inteligentny królik. Najpierw uważnie obwąchuje każdy tekst, jakby chciał rozpoznać autora a gdy już dojdzie do wniosku, że dalsze studiowanie nie ma sensu, wówczas siada i sika. Jak tylko wyjdzie z ubikacji, wtedy ja szybko zwijam gazetę i odkładam do pojemnika z przeznaczeniem na kompost. W ten sposób Marcyś zyskuje intelektualnie a mnie przybywa coraz więcej materiału organicznego w kompostowniku. Aż dwie korzyści na raz! czytajcie gazety. Andrzej. 


Dotacje unijne

red.: Czy to prawda, że dzięki dotacjom unijnym rolnicy polscy żyją na wysokiej stopie?

rolnik: Tak to prawda. Ja na przykład, jak tylko dostanę dotację z Unii natychmiast idę do kiosku Ruchu i kupuję gazetę, najlepiej "Gazetę Wybiórczą", bo ma dużo stron. Następnie rozbieram tę gazetę i robię z tego wkładki do butów. Jak tylko włożę but, z taką wkładką, natychmiast mi się stopa podnosi i w ten sposób rolnik polski może śmiało mówić, że dzięki dotacjom unijnym żyje na wyższej stopie. 

 

red.: A dlaczego, wy rolnicy, ciągle tylko mówicie o sprawach finansowych? Czy nie macie innych problemów?

rol.: Oczywiście, że mamy. Dla przykładu: mam dwie gęsi. Piękna para. On ma na imię Cyryl a ona Metoda. Są nadzwyczaj zżyte ze sobą. Cały czas chodzą razem i jeśli tylko któremuś dzieje się krzywda, natychmiast drugie biegnie mu z pomocą. Ale ostatnio pojawił się problem. Cyrylowi spodobała się jedna z kurek, o jasnym upierzeniu, coś w rodzaju kurzej blondynki i zaczął chodzić za nią. I tu jest problem, bo ona go nie chce! Więc tłumaczę mu: Cyrylku! Zastanów się! Ty jesteś stateczny, dobrze ułożony, z  wyższych sfer, a ona to zwykła kura domowa. To nie wypada. Co ludzie na to powiedzą? A poza tym, to może być mezalians! Ale on się uparł i co takiemu poradzić? 

 

red.: Ale może pan poda jakiś przykład bardziej zbliżony do zwykłego konsumenta? 

rol.: Proszę bardzo. Mówi mi ktoś: proszę pana. Co to jest: w supermarkecie wszystkie jajka są takiego samego koloru, tej samej wielkości, wprost identyczne a u pana nie dość, że każde jajko jest inne to na dodatek niektóre są brudne. Wiec ja szybko poszedłem do kurnika i patrzę: rzeczywiście, niektóre są brudne. Zwołałem więc kurki i mówię do nich tak: Słuchajcie, musicie się myć, bo jajka są brudne.  Po dwóch tygodniach, ponieważ nic się nie działo, znowu je zwołałem i mówię do nich: Musicie się myć bo to są jajka dla paniusi z miasta. Kurki popatrzyły na siebie, wzruszyły skrzydełkami i mówią: ko, ko, ko? Odczekałem następne dwa tygodnie, a ponieważ nadal nic się nie zmieniło, więc myślę sobie, muszę z nimi poważnie porozmawiać i poszedłem do kurnika. Ale tym razem było inaczej, bo w kurniku był kogut. Jak kogut to usłyszał, spiął się w sobie, nastroszył pióra i jak pogonił kurki to się zrobił w kurniku taki rejwach jak w żydowskiej synagodze. 

 

red.: I co, pomogło?

rol.: Faktycznie, od tamtej pory, jajka jakby były trochę czyściejsze.

 red.: A czy może pan skomentować ostatnie wybory prezydenckie?

rol.: Panie redaktorze. Tuż przed wyborami, moje kurki chodziły po podwórku i cały czas powtarzały: do, do, do. Więc musiałem zagłosować na Dudę, bo nie chciałem im się narazić, inaczej zaraz by na mnie doniosły do sąsiadów. Natomiast kogut próbował przeforsować swoje i krzyczał na całe gardło: K u k k i i i i i i i i i i i i i z! K u k k i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i z!  Ale nie dał rady, został przegłosowany. Najgorzej było jednak z kozami. Jak tylko wspomniałem coś o Komorowskim, natychmiast rozlegało się głośne beczenie: Beeee! Beeee! O co im chodzi? Przecież nasz prezydent Bredzisław I wcale nie był najgorszym prezydentem. Byli od niego gorsi, np. słynny czerwony mafioso Jaruzel ben Jaruzel albo wioskowy mądrala pseudonim "Bolek". Więc skąd taka nienawiść? A one tylko ciągle: Beee! i Beee! Zupełnie ich nie rozumiem. 

red.:A co pan sądzi o ostatnich rządach PO? 

rol.: Za mało było kopaczy. Jedna Kopacz w rządzie to stanowczo za mało. Nie dali rady się przekopać. Problemy ich przerosły. 

red.: Jak widzimy, życie rolnika wcale nie jest takie proste. Rolnik polski musi na bieżąco rozwiązywać problemy, jakie życie codzienne mu niesie. 

Z rolnikiem ekologicznym wywiad przeprowadził redaktor A.B. 

 


Komentarz

Komentarz do wyborów prezydenckich

 

Do naszych czerwonych braci z SLD: 

Miałeś Ogórek, teraz masz sznurek!

Wersja tradycyjna: "Miałeś (...) złoty róg, ostał ci się ino sznur." 

(trochę się nie rymuje ale zgodnie z prawdą).

Do naszych różowych braci z PO:  

Kto trzyma z PO ten razem z nimi pójdzie na dno.

A Duda niech czyni cuda. 


Nasze granie i króliki

     Czy króliki mogą grać w orkiestrze? Oczywiście, pod warunkiem, że będą dużo ćwiczyć. I w tym jest problem, bo im się po prostu nie chce. Królik jest tak samo leniwy jak człowiek. Króliki lubią bębnić tylnymi nogami więc mogłyby grać na bębnach. W rzeczywistości króliki nie grają na żadnych instrumentach i nawet się nie garną do scholi a tylko robią "mądre miny".

     Zgodnie z teorią ewolucji (jedynie słuszna teoria i na dodatek naukowa!) króliki kiedyś pięknie śpiewały ale utraciły tę umiejętność na rzecz wykonywania artystycznych skoków. Nasz wielki uczony Darwin miał na to niezbite dowody, które niestety gdzieś zaginęły. Aliści jak się tylko odnajdą wówczas wszyscy wątpiący  będą musieli przyznać nam rację. Tymczasem musimy wierzyć zapewnieniom naszego światłego rządu, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Królik Marcyś pyta: "A kto będzie spłacać długi, które rząd zaciągnął  w naszym imieniu?"Dobre pytanie , na które nie znam odpowiedzi. Nasz premier Tusk zapewnił (być może tym razem dotrzyma słowa), że króliki nie będą tym obciążone, wiec chyba nie ma się czym martwić. Marcyś ma pomysł, żeby opodatkować podatkiem dochodowym kury znoszące złote jajka. To byłby niezły zastrzyk dla budżetu. Nie wolno tego jednak zbyt głośno rozpowiadać bo jak się minister Rostowski o tym dowie, to zaraz ogłosi w telewizji publicznej, że znalazł dodatkowy miliard! A co będzie jak się kury przestaną nieść? Żadne przepisy unijne tego nie przewidują.  Ale tym nie będziemy się zajmować bo to jest poboczny temat i na dodatek wywołany przez Marcysia. A co ja się będę martwił, królik ma długie uszy to niech się martwi. 

     Co do innych zwierząt. Kogut chętnie śpiewa solo więc mógłby się do czegoś przydać w scholi. Kozy lubią występować zespołowo, najlepiej z dzwoneczkami. Mogłyby też spróbować swoich sił w scholi, najlepiej w tenorach lub altach, ale ja ich nie polecam bo mają nierówne głosy. Moje kurki pasjami uwielbiają śpiewać przebój "koko koko, euro spoko" ale do scholi się absolutnie nie nadają bo cały czas się kręcą i gaworzą, gaduły jedne! Muszę jeszcze nad nimi popracować.  

     Króliki pozdrawiają wszystkich członków orkiestry i scholi a Marcyś  pyta, kiedy ich odwiedzicie? Kozy są bardzo towarzyskie i lubią różne imprezy więc zapraszają na grilla. Na samą myśl o tym już im się trzęsą brody.

 Ja też pozdrawiam. Andrzej. 


<< start < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

wyniki 6 - 10 z 16
 
   
 
grafika: informatyka:
   
:: do góry ::